Dujinių katilų montavimas

Dujinių katilų montavimas

Dujinis katilas gali būti pastatomas arba pakabinamas ant sienos, jam įrengti net nėra būtina atskira patalpa. Dujinių katilų montavimas gali būti atliekamas ir virtuvėje ar koridoriuje, kur yra numatyta jam laisva vieta. Tačiau patalpoje, kurioje eksploatuojami dujiniai įrenginiai, privalo būti langas, o patalpos aukštis ne mažesnis kaip 2,2 m. Tai tikriausiai nėra labai aktualu, jeigu dujinio katilo montavimas atliekamas virtuvės zonoje. Tačiau tuo atveju, kai montuojamas atskiroje patalpoje, lango angos plotas yra taip pat reglamentuojamas, priklausomai nuo patalpos tūrio. Tai negalioja esant įrengtai dujų nuotėkio signalizacijai bei automatiniam dujų išjungimui, šiuo atveju lango dydis nėra svarbus.

Dujinio šildymo įrengimas nėra sudėtingas ir gali būti atliekamas vos per vieną dieną. Dujinio šildymo sistema patraukli tuo, kad tinka tiek radiatoriniam, tiek grindiniam šildymui. Tuo tarpu pastarajam reikalinga net ir mažesnė vandens temperatūra, todėl dujų sunaudojimas dar ekonomiškesnis, o šilumos nuostoliai perduodant šilumą – dar mažesni. Kalbant apie kondensacinio dujinio katilo efektyvumą, jo naudingo veikimo koeficientas, esant grindiniam šildymui, gali būti padidinamas dar iki 10 %. O dėl savo konstrukcijos savybių, kondensaciniai katilai sugeba išskirti papildomą šilumos kiekį, kuomet degimo produktai yra atvėsinami, atsiradę vandens garai kondensuojasi ir virsta vandeniu. Tokiu būdu kondensacinio katilo naudingo veikimo koeficientas gali pasiekti net iki 110 %

Kalbant apie dujinių įrenginių ir sistemų įrengimą tik namo viduje, dujinio šildymo įrengimo kaina priklauso nuo to, kokį dujų katilą nuspręsite montuoti ir kokią šildymo sistemą pasirinksite. Reikia apskaičiuoti ir tinkamai parinkti, kokio galingumo katilas bus reikalingas jūsų namui šildymui ir karšto vandens paruošimui. Kaip ir kitokio kuro katilams, jis priklauso nuo namo ploto, namo energinės klasės, karšto vandens taškų skaičiaus. Preliminariais skaičiavimais dujinio katilo galingumas apskaičiuojamas viso namo plotą dauginant iš 0,08-0,1 kW, priklausomai nuo namo šilumos nuostolių, patalpų aukščio ir karšto vandens paruošimo poreikių. Skirtingų firmų ir galingumų dujinių katilų kainos skiriasi, kainą įtakoja taip pat ir katilo valdymo ypatumai bei galimybės.

Atsakant į klausimą, kokia yra dujinio šildymo įrengimo kaina, svarbu pabrėžti, kad tai ne vien tik dujinis katilas ir dujinio katilo montavimas. Reikia neužmiršti, kad reikalingi ir radiatoriai, ar paviršinio šildymo sistema, o jeigu skaičiuosite ir dujų įvado į namą kainą, tuomet bendra suma dar išauga. Todėl kiekvienu atveju ši kaina vertinama individualiai.

Dūmtraukio ir kamino įrengimas

Dūmtraukio ir kamino įrengimas bei dujinių katilų montavimas yra neatsiejami vienas nuo kito. Dujiniams įrenginiams eksploatuoti kaminas yra būtinas, o apie jį reikėtų pagalvoti dar prieš įrengiant. Dujinių kondensacinių katilų kaminų montavimas priklauso nuo paties dujų įrenginio savybių ir nuo to, ar dujinis katilas bus montuojamas gyvenamojoje patalpoje ar ne gyvenamojoje. Kaminas gali būti įrengiamas išvedant jį vertikaliai šachta pro stogą, palei lauko sieną naudojant dvigubą vamzdį arba tiesiogiai horizontaliai pro namo sieną (bet tik tada, kai nėra kitų techninių galimybių ir tik tam tikros galios įrenginiams) arba horizontaliai pro stogą (tai atvejais, kuomet katilas įrengtas paskutiniame namo aukšte). Dujiniams katilams efektyvus kamino aukštis yra ne mažiau kaip 4 m, skaičiuojant nuo įrenginio pakuros iki išėjimo virš stogo.

Priklausomai nuo dujinio katilo konstrukcijos, kai jis sumontuotas gyvenamojoje patalpoje, kaminas turi būti įrengtas su dvigubu vamzdžiu, vadinamu dūmtakių sistema. Tokiu atveju degimo oras paimamas iš išorės virš stogo ar iš išorės palei lauko sieną (priklausomai kaip įrengtas kaminas) ir tiekiamas žiediniu plyšiu, o išmetamosios dujos į išorę išvedamos dūmtakiu virš stogo. Atskirais atvejais, dėl netinkamo kamino, gali būti naudojamas atskiras ortakis, sumontuojamas pro namo sieną, kuriuo paimamas degimo oras iš lauko, o išmetamosios dujos pašalinamos per šachtą virš stogo.

Kai dujinis katilas yra įrengtas ne gyvenamojoje patalpoje, degimo oras imamas iš įrenginio patalpos, o išmetamosios dujos išvedamos dūmtakiu arba pro drėgmei atsparų kaminą virš stogo.

Eksploatuojant kelis dujinius katilus viename ar skirtinguose namo aukštuose, reikalinga įrengti kitokias išmetamųjų dujų sistemas. Tam naudojama kamino oro-išmetamųjų dujų sistema arba tiekiamojo oro ir išmetamųjų dujų sistema, skirta kelių įrenginių pajungimui.

Vienas iš svarbių dalykų prieš pajungiant dujų įrenginį prie kamino – įsitikinti, kad kaminas būtų išvalytas, pralaidus. O dujiniai įrenginiai prie kamino turi būti jungiami tame pačiame aukšte, kuriame jie yra sumontuoti.

Dujų įvadas

Tam, kad galėtumėte įsirengti namuose dujinį šildymą, be dujų įvado niekaip neapsieisite. Įsitikinus, jog ši galimybė jūsų gyvenamojoje teritorijoje yra, naudinga žinoti, kad dujų įvedimo terminas yra ganėtinai ilgas. Todėl rekomenduojama tuo pasirūpinti iš anksto.

Šiuo metu dujotiekio įrengimu tiek iki sklypo, tiek sklype, tiek namo viduje pasirūpins bendrovė „ESO“. Jie taip pat rūpinasi ir dujų paleidimu į namo dujų sistemą bei dujinius prietaisus. Taip užtikrinamas dujų sistemos sandarumas, saugus sistemos užpildymas dujomis, o bendrovės specialistai tuo pačiu įrengs ir dujų apskaitos prietaisą.

Meniu
Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą