Šilumos siurblių montavimas

Šilumos siurblių montavimas ir paleidimas

Šiandien šilumos siurbliai yra viena sparčiausiai populiarėjančių šilumos sistemų Europoje. Šilumos siurblių kaina yra skirtinga, priklausomai nuo jų rūšies, gamintojo ir šilumos siurblio galingumo.

Kas liečia šių įrenginių montavimą ir paleidimą, labai svarbu paminėti, kad šilumos siurblių montavimas turi būti atliekamas kvalifikuotų specialistų. Šilumos siurbliai yra oras-vanduo, oras-oras ir oras-žemė – dažniau dar vadinamas geoterminiu šildymu. Montuojant šilumos siurblius, privaloma laikytis visų įrenginio montavimo ir saugumo reikalavimų bei gamintojo rekomendacijų. O apie visa tai žinoti ir tinkamai darbus atlikti gali tik šia įranga prekiaujantys ir ją montuojantys profesionalai.

Geoterminio šildymo įrengimas reikalauja papildomai žemės darbų, jam reikalinga įrengti ir vandens gręžinį, todėl šio šilumos siurblio montavimo kaina reikalauja nemažai investicijų. Kita namų šildymo sistema – oras-oras, įrengiama paprastai, tačiau šie šilumos siurbliai pritaikyti šildyti tik namų orą, bet neruošia karšto vandens. Todėl šiuo metu itin populiarūs ir vis dažniau pasirenkami šilumos siurbliai yra oras-vanduo, kurie pasitarnauja ir namų šildymui, ir karšto vandens paruošimui.

Dar vienas labai svarbus dalykas, ką turėtų žinoti kiekvienas, planuodamas įsigyti šilumos siurblį – tai garantinio aptarnavimo taikymo sąlygos šiems įrenginiams. Šilumos siurblių gamintojai nesuteikia garantinio aptarnavimo tuo atveju, jeigu šilumos siurbliai yra sumontuojami ne sertifikuoto montuotojo. Todėl labai svarbu, ne tik įsigyti įrenginius iš įmonės, bet ir tai, kad tos įmonės kvalifikuoti montuotojai atliktų visus montavimo, pajungimo ir paleidimo darbus.

Oras-vanduo šilumos siurblių montavimas

Šią šilumos sistemą sudaro du įrenginiai: išorinis ir vidaus blokai. Šilumos siurblio montavimas galimas bet kurioje namo patalpoje, vidaus blokui montuoti nebūtina atskira patalpa. Tuo tarpu išorinis blokas montuojamas lauke, jam reikalingas stabilus lygus pagrindas. Labai svarbu, kad virš jo nebūtų stogo nuolydis, kad ant jo nebėgtų vanduo ar tirpstantis sniegas, jeigu reikalinga, įrengti papildomai stogelį. Kadangi išoriniam blokui svarbu, kad nevyktų šalto oro cirkuliacijos, stogą reikėtų atitinkamai pakelti maždaug į 1,5 metro ir daugiau nuo įrenginio.

Be to, priklausomai nuo kiekvieno įrenginio gamintojo rekomendacijų, šilumos siurblių montavimas tiek lauke, tiek viduje reikalauja laikytis tam tikrų atstumų. Montuojant išorinį bloką, nurodyti atstumai reikalingi nuo įrenginio sienos, jo šonų ir priešais jį. Vidaus blokui reikalinga palikti reglamentuojamus atstumus tik iš priekio ir už jo, iš šonų laikytis atstumų nuo kitų įrenginių ar sienų nereikia.

Reikia žinoti, kad vidinis ir išorinis blokas yra sujungiami tarpusavyje. Vamzdynas, kuris jungia išorinį, vidinį bloką ir šildymo sistemą pagal rekomendacijas turi būti kuo trumpesnis, o išorinio bloko vamzdžiai, esantys lauke, tinkamai izoliuoti. Todėl šilumos siurblio montavimas turi būti iš anksto gerai apgalvotas, kad abu įrenginiai būtų sklandžiai ir tinkamai įrengiami.

Prie išorinio bloko reikalinga sumontuoti kondensato nutekėjimą iš šilumos siurblio (drenažo vamzdį), sumontuoti grįžtamojo ir paduodamojo srautų vamzdžius bei vožtuvą su filtru. Prie vidinio bloko taip pat reikalinga drenažo žarna ir paduodamojo bei grįžtamojo srautų vamzdžiai. Atlikus visus reikalingus darbus ir sujungus šiuos du šilumos siurblio įrenginius, šilumos siurblio montavimas tuo nesibaigia.

Kaip jau minėjome, šiuos įrenginius dar reikia sujungti su šildymo sistema, ją užpildyti ir nuorinti, sumontuoti lauko temperatūros jutiklį. Pagal pageidavimą gali būti naudojami abu – tiek išorės, tiek vidaus temperatūros jutikliai. Tiesa, prieš pajungiant šilumos siurblį, rekomenduojama praplauti vamzdyną, patikrinti vandens kokybę, kuriuo yra užpildoma sistema. Jeigu žinote, kad jūsų vanduo yra ne visai kokybiškas, jame daug nuosėdų, reikėtų papildomai sumontuoti filtrą ir oro išleidimo vožtuvą.

Kai visi techniniai dalykai jau išpildyti, laikantis instrukcijų įrenginys yra įjungiamas į elektros tinklą ir paleidžiamas, atliekami visi reikalingi nustatymai. Tuomet, kartu su šildymo sistemos savininku, valdymo skydelyje galima įvesti naudotojui aktualius temperatūrų nustatymus ir realiai daugiau jokių veiksmų jam nebereikės atlikti. Pagal poreikį, bet kada galima padidinti ar sumažinti nustatytą temperatūrą +/- mygtukų pagalba. Tačiau nuolat keisti nustatymų nereikia.

Kaip jau supratote, šilumos siurblio kainą sudaro pasirinkto įrenginio komplektas ir papildomi priedai, kurie gali būti reikalingi pajungimo metu.

Montavimo kaina ir laikas

Kalbant apie šilumos siurblių išorinio ir vidinio bloko montavimą, darbai atliekami per vieną dieną, neskaitant šilumos siurblio prijungimo prie šildymo sistemos. Pats šildymo sistemos paleidimas trunka dar 2-4 valandas, įskaitant sujungimą su šildymo sistema, patikrinimą, sistemos užpildymą.

Šilumos siurblio montavimo kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į tai, ar išorinis ir vidinis įrenginiai pilnai paruošti prijungimui, ar papildomai reikalinga atlikti paruošiamuosius darbus. Tarkime, ar reikalinga sutvarkyti šilumos siurblio vamzdelių atvedimą ir panašiai. Atsižvelgiant į konkrečius poreikius, šilumos siurblio montavimo kaina gali siekti nuo 300-500 eurų ir daugiau.

Šildymo sistemos paleidimo kaina, priklausomai nuo šilumos siurblio gamintojo, yra skaičiuojama nuo 150 eurų.

Meniu
Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą