Šilumos siurbliai oras-vanduo

Kaip veikia šildymo sistema oras-vanduo?

Šildymo sistema oras-vanduo yra ekologiškas ne tik vandens, bet ir namų šildymo būdas. Galima būtų įvardinti, kaip žymiai pigesnė ir paprastesnė geoterminio šildymo alternatyva. Nors yra pakankamai naujas, tačiau sparčiai populiarėja ir užima vis daugiau pozicijų.  Tai labai ekonomiškas namų šildymo būdas, geriausiai tinkantis nelabai dideliems namams, o dėl patogumo labai panašus į dujinio šildymo sistemą. Oras-vanduo šildymo sistema nereikalauja jokio dėmesio, ji veikia automatiškai, tereikės sistemą sumontuoti ir įjungti.

Šilumos siurblių oras-vanduo veikimo principas yra labai paprastas. Šiai sistemai tereikia išorės oro, lietaus ar žemės, iš kurių gauta energija panaudojama sistemos viduje esančiam vandeniui pašildyti. Tai reiškia, kad per sistemą šildomas namo viduje esantis vanduo grindinio šildymo sistemoje ar radiatoriuose bei papildomame vandens šildytuve – boileryje. Taip turime ir šiltus namus, ir karštą vandenį. Šios sistemos gali turėti išorinį ir vidinį bloką arba tik išorinį bloką, namui nereikalingas net kaminas. Esant žemesnei nei -20 °C temperatūrai, išorinis blokas yra stabdomas ir ima veikti namuose įrengtas vidinis blokas, kuris yra labai kompaktiškas, veikia tyliai. Išorinį įrenginį galima montuoti balkone ar lauke ant stabilaus pagrindo. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali būti naudojami ir pastato vėsinimui.

Šilumos siurblių efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo lauko oro temperatūros – kuo temperatūra aukštesnė, tuo pigesne energija aprūpinamas namas. Skaičiuojama, kad naudojantis šia sistema, per metus galima sutaupyti iki 60 % šilumos energijos namo šildymui ir karšto vandens ruošimui. Tai puikus sprendimas naujiems, aukštos klasės gyvenamiesiems namams ar biurams. Be to, ši sistema gali tapti tikru išsigelbėjimu tiems, kurie savo gyvenamojoje vietovėje neturi dujų įvado ir nėra galimybės jį įvesti, tačiau nori turėti šildymo sistemą, kuri nereikalauja nuolatinės priežiūros, kaip kietojo kuro katilai.

Kiek kainuoja oras-vanduo įrengimas?

Sistemos oras-vanduo įrengimo kaina priklauso nuo to, koks šilumos siurblys yra reikalingas konkrečiam namui. Oras-vanduo šilumos siurbliai, kaip ir kitos sistemos, yra skirtingų charakteristikų. Nuo šių ir kitų savybių priklauso ir šilumos siurblio kaina. Todėl svarbu tinkamai apskaičiuoti oras-vanduo siurblio galingumą, o tai vėlgi priklauso nuo namo ploto, jo šiluminės varžos ir gyventojų poreikių pastato šildymui. Atitinkamai parinkus namo poreikius tenkinantį variantą, yra apskaičiuojama bendra sistemos oras-vanduo kaina su įrengimu.

Meniu
Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą