Oro kondicionierių montavimas

Oro kondicionierių montavimo ypatumai

Iš pažiūros gali pasirodyti, jog oro kondicionieriaus montavimas yra nesudėtingas dalykas. Tačiau, jeigu niekuomet to nedarėte, nerekomenduojame rizikuoti ir tai daryti patiems. Iš tiesų oro kondicionierių montavimas – tai nėra eilinis dviejų įrenginių pritvirtinimas prie sienos. Šis procesas reikalauja profesionalių specifinių žinių, atitinkamų medžiagų bei įrankių. Neretai prireikia ir netradicinių sprendimų, o kai kuriuos darbus gali atlikti tik atestuotas šios srities profesionalas.

Be to, tik profesionaliai įrengtiems įrenginiams, o taip pat ir montavimo darbams gali būti suteikiama gamintojo bei darbų atlikimo garantija. Kitu atveju, jeigu nustatoma, kad kondicionierius buvo sumontuotas nesilaikant būtinųjų reikalavimų ar gedimą įtakojo netinkamas įrenginio eksploatavimas, garantija nėra suteikiama.

Jeigu ne per ilgai „miegojote žiemos miegu“, oro kondicionierių montavimas atliekamas gana greitai, vos per 1-2 dienas. Priklausomai nuo to, kokio sudėtingumo reikalauja konkretus montavimo atvejis. Kondicionieriaus montavimą idealiausia susiplanuoti dar iki pavasario, kitu atveju pačiame šiltojo sezono įkarštyje gali tekti palaukti ilgiau.

Kaip žinia, oro kondicionierių sudaro du įrenginiai – vidinis ir išorinis, kurie atitinkamai sujungiami tarpusavyje. Tam naudojami elektros laidai, specialūs variniai vamzdeliai, skirti freonui bei kiti montavimui reikalingi komponentai. Labai svarbu, kad medžiagos būtų kokybiškos ir skirtos būtent šiems įrenginiams montuoti. O pats montavimas atliekamas laikantis visų gamintojo rekomendacijų ir saugumo reikalavimų. Nuo to priklauso oro kondicionieriaus ne tik veikimo efektyvumas, bet ir jo tarnavimo laikas.

Montuojant įrenginius labai svarbu ne tik kaip, bet ir kur jie yra montuojami. Ypatingai tai svarbu, kalbant apie vidinio įrenginio montavimą patalpoje. Reikia neužmiršti, kad kondicionierius veikimo metu nuolatos pučia šaltą orą. Nepaisant to, jog galima reguliuoti jo pūtimo kryptį, nerekomenduojama jį įrengti priešais ar virš miegamojo lovos. Taip pat ir ties tomis vietomis, kur yra jūsų poilsio, valgomojo zona ar darbo vieta. Geriausia, kuomet oro kondicionierių montavimas atliekamas taip, kad jų pūtimo kryptis nebūtų nukreipta tiesiogiai į patalpoje esančius žmones. Vidinio bloko taip pat jokiu būdu negalima montuoti virš židinio ar krosnelės.

Tiek vidinį, tiek išorinį įrenginį būtina montuoti atviroje vietoje. Montuojant išorinį įrenginį dar labai svarbu tai atlikti lygiai, naudojant specialias antivibracines medžiagas, kad išvengti keliamo triukšmo ir vibracijos.

Kondicionieriaus montavimo kaina

Jeigu nusprendėte namuose įsirengti kondicionierių, siekiant išvengti esminių klaidų, geriausia dėl to kreiptis tiesiai į profesionalus. Jie ne tik patars, apskaičiuos, kokio įrenginio reikia jūsų atveju, bet taip pat ir kokybiškai jį sumontuos. Mūsų teikiamų kondicionierių montavimo paslaugų kainos siekia nuo 200 eurų ir priklauso nuo montavimo ypatumų.

Ne visuomet, net ir identiško kondicionieriaus kaina su montavimu bus tokia pati, kokią mokėjo jūsų draugas ar kaimynas. Taip yra todėl, kad kainos priklauso nuo montuojamų trasų ilgio, reikalingo išgręžti skylių kiekio, išorinio bloko montavimo vietos. Priklausomai nuo to, kur reikalinga pakabinti išorinį įrenginį, ne visuomet tai įmanoma padaryti įprastai, nuo žemės. Tais atvejais, kai išorinis blokas montuojamas ne pirmame namo aukšte, gali būti reikalinga pasitelkti specialią kėlimo įrangą.

Įprastai drenažinis vamzdelis, kuriuo išteka susikaupęs kondensatas, turi būti įrengiamas su tam tikru nuolydžio kampu. Tačiau atsižvelgiant į drenažo nuvedimo galimybes, tam tikrais atvejais gali būti reikalinga papildomai sumontuoti kondensato siurbliukus.

Visi šie ir kitokie papildomi darbai bei komponentai taip pat įtakoja oro kondicionieriaus montavimo kainą. Todėl kiekvienu atveju yra skaičiuojama individualiai.

Meniu
Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą