Oro kondicionieriai

Kas yra oro kondicionavimo sistema?

Oro kondicionavimo sistemos įrengimas yra vienas iš svarbiausių faktorių, padedantis kontroliuoti ne tik patalpų oro temperatūrą, bet ir drėgnumą. Optimali oro temperatūra bei grynas oras namuose užtikrina komfortišką žmogaus savijautą ir ženkliai geresnę nuotaiką bei sveikatą. O biure oro kondicionavimo sistema žymiai sumažina mieguistumo, nuovargio atsiradimo tikimybę, kas padeda išlaikyti darbuotojų produktyvumą.

Šią sistemą sudaro du įrenginiai – tai išorinis ir vidinis blokai. Išorinis įrenginys (kondensatorius) montuojamas pastato išorėje – lauke, o vidinis (garintuvas) – viduje. Šiuolaikiniuose kondicionavimo įrenginiuose yra naudojama aplinkai ir sveikatai palanki šaldomoji medžiaga. Atsižvelgiant į poreikius ir tai, kokios paskirties patalpose montuojamas įrenginys, jis gali būti kabinamas ant sienos, montuojamas į lubas ar grindis.

Oro kondicionavimas šiek tiek panašus į patalpų vėdinimą. Abiem atvejais, patalpų oras yra maišomas su šviežiu oru, paimamu iš aplinkos, išvalomas ir vėl grąžinamas į patalpas. Tik kondicionavimo sistema paimamą patalpų orą atvėsina, o vėdinimo metu patalpų oro temperatūra išlieka ta pati.

Kaip pasirinkti oro kondicionierių namui ar butui?

Labai dažnai mūsų kondicionavimo sistemų profesionalams tenka atsakyti į klausimą, kuo skiriasi oro kondicionierius namams ir oro kondicionierius butams. Renkantis įrenginį, tai yra visiškai nesvarbu, bute ar name jūs gyvenate. Tokio įrenginių skirstymo, kaip namų oro kondicionieriai ir butų oro kondicionieriai, nėra. Vienintelis skirtumas yra montavimo ypatumai bei kondicionieriaus parametrai.

Kaip jau minėjome, kondicionieriai parenkami priklausomai nuo kondicionuojamų patalpų tipo bei dydžio. Todėl kondicionieriai namams, atsižvelgiant į paprastai didesnį patalpų plotą, parenkami kiek galingesni, nei oro kondicionieriai butams. Kai kuriais atvejais reikėtų atsižvelgti ir į tai, kokia yra būsto energinio naudingumo klasė, koks patalpoje esančių langų plotas. Ne mažai įtakos gali turėti ir langų orientacija į pasaulio šalis, kaip intensyviai pro juos patenka saulės spinduliai. Visi šie ir panašūs kriterijai taip pat įtakoja įrenginio galingumo poreikį, užtikrinantį optimalų konkrečių patalpų temperatūros palaikymą. Paprastai skaičiuojama, kad maždaug 10 m2 plotui atvėsinti, reikia apie 1 kW galios.

Iš esmės, pagrindiniai dalykai, kuo skiriasi kondicionieriai – tai minimalus ir maksimalus darbo režimai, temperatūros nustatymo galimybės, papildomos technologinės galimybės. Šiuolaikiniai įrenginiai gali būti valdomi išmanaus Wi-Fi modulio pagalba, o „išmanioji akis“ užtikrina, kad šaltas oras nebūtų pučiamas į žmogų.

Be to, kondicionieriuose gali būti naudojami skirtingų tipų filtrai, kurie parenkami priklausomai nuo individualius gyventojų poreikių. Šiandien kondicionieriuose galima įrengti pačius moderniausius HEPA antibakterinius filtrus, naikinančius įvairias bakterijas, esančias aplinkoje. Atsižvelgiant į problemos aktualumą, oro kondicionieriai butams dažniausiai įrengiami su elektrostatiniais bei anglies filtrais. Šie filtrai efektyviai sulaiko dulkes bei cigarečių dūmus ir kitus kvapus, sklindančius iš gretimų butų bei aplinkos. Kas dažniausiai yra mažiau aktualu, nors taip pat labai svarbu, įrengiant oro kondicionierius namams.

Kondicionierių ypatumai ir priežiūra

Šiuolaikiniai namų kondicionieriai gali ne tik šaldyti, bet ir šildyti. Tai specialųjį modulį turintys įrenginiai oras-oras, kurie neretai padeda išspręsti nepakankamai efektyvios namų šildymo sistemos problemą. Tačiau tokios sistemos labai dažnai naudojamos ne tik namuose, bet ir biurų, viešbučių ar kitoms patalpoms šildyti bei vėsinti. Labai populiaru šią vėsinimo-šildymo sistemą įsirengti ir sodybose ar sodo nameliuose, kuomet šildymo poreikis aktualus ne visada. Tačiau vėsinimas aktualus būtent tuo metu, kada labiausiai reikia – vasarojant.

Beje, svarbus yra net tik paties įrenginio tinkamas pasirinkimas, bet ir kokybiškas jo montavimas ir priežiūra. Šie faktoriai labai stipriai įtakoja tiek kondicionavimo sistemos, tiek paties įrenginio efektyvų darbą. Ne paslaptis, taip pat ir tarnavimo laiką, kuris įprastai skaičiuojamas apie aštuonerius metus.

Labai svarbu užtikrinti, kad kondicionavimo sistemoje netrūktų šaldomosios medžiagos ir bent kartą per metus atlikti įrenginio bei jo komponentų valymą. Tačiau visa tai geriausia patikėti šios srities ADMA profesionalams.

Nuo ko priklauso oro kondicionierių kainos?

Priklausomai nuo įrangos pasirinkimo, oro kondicionieriai kaina gali skirtis tiek nežymiai, tiek skirtumas gali būti ir labai ženklus. Tai priklauso tiek nuo techninių įrenginio parametrų, tiek nuo technologinių bei valdymo ypatumų.

Žinoma, kainą labai dažnai įtakoja ir gamintojas – kuo patikimesnis ir laiko patikrintas prekės ženklas, tuo kaina bus aukštesnė. Savo vardo patikimumu garsėjantys gamintojai savo gaminių gamyboje naudoja aukščiausios kokybės medžiagas bei pasitelkia inovatyvius technologinius sprendimus. Be to, nuolatos atlieka įvairius tyrimus, kuriais remdamiesi vis tobulina savo įrenginius, siekdami pačių aukščiausių gaminių efektyvumo rezultatų. O savo gaminiams ir jų komponentams suteikia gana ilgą garantinį aptarnavimą, taip užtikrindami savo gaminių patikimumą.

Kadangi įrenginiai gali būti naudojami tiek butuose, tiek namuose, namų kondicionierių kainos gali visiškai nesiskirti nuo butų kondicionierių kainos. Tai visiškai priklauso nuo paties įrenginio pasirinkimo, jo parametrų ir patalpų dydžio, kuriose jie eksploatuojami.

Meniu
Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą